Ruh Emici Enerjisi

Monday, January 21, 2008 | |

İrili ufaklı bir şeyler var ya üzerimde son zamanlarda, hayırlısı demekle yetineceğim koca karı şifacılığından esinlenerek. Tüm tatilim boyunca grip olmuşluğum, sonra başka şeylerden tahlillerle uğraşmışlığımı ve dudağımdaki uçuğun 3 hafta geçmeyip, her gün kanayarak başıma bela olmuşluğunun ayrıntılı hatırlatmasına girmeyeceğim bile, çünkü onlardan geçtim.

Olayı dış boyuta sardırdım artık, çok fena. Dün böyle garip garip şeyler oldu zaten, bir ara dedim, "geldiler, iyi saatte olsunlar, ben de sizi bekliyordum." İçimden tabii. Banka kartım içinde para olduğu halde ders kitaplarımı veya başka herhangi bir şeyi almamı kabullenemiyor.

Ders kitapları o kadar da umrumda değil açıkçası ama; telefon kartı bile alamıyorum. Uzaklarda olunca acı bir deneyim. Sinirler içerisindeyim. Hadi bunu geçtim, haftasonuydu, bankadakiler de kafayı yedi, anlayışlıyım.

Peki ya bilgisayarımı dün gece neredeyse bozuyor olmuş olmama ne demeli? Kendi kendine bir şeyler yaptı, sonra bir ara her "geri" tuşuna basışımda öttü yüksek sesle, ardından ses kontrolüne bir şey yaptım yanlışlıkla sanırım ve onu bozdum. Bilgisayar bozmada uzmanlaşacağım ben. Yakındır benden; "aman yaa her gün aynı şey, uyan 2-3 bilgisayar boz, yemek ye filan, çok sıkıcı" şeklinden konuşmalar duyulması. Şahsen ben kendimde o potansiyeli yakinen görmeye başladım. Ben bunlar için endişelinirken, birden böyle üzerime yaklaşan bir soğukluk hissettim, canım da sıkkın olduğundan bunlara, kendi kendime-yani zaten Leona uyuyordu, pek bir başka şansım yoktu bir başıma olmaktan başka- "hah işte bakalım, gör gününü, Ruh emiciler geldi." açıklamasını yaptım. Hayal gücüme kendim şaştım bir noktada.
Sonra bir şekilde sakinleştirmeye çalıştım kendimi, başarılı olup olmadığımı bilmiyorum ama, sabah garip bir şekilde bilgisayarım doğru seyirinde ilerliyor. Bankaya da bu soğukta gitmem kabus gibi olduğundan gidemeyeceğim, telefonla aramayı planlıyorum. Sosyal güvenlik numaram umarım doğrudur, çünkü ben her seferinde uyduruyormuşum gibi geliyor.

P.S: Bilgisayarımı bozmuş olduğum dakikalarda, bir şarkı dinlemeye çalışıyordum internetten ve birden "bu şarkıda nedense aklıma hep sen geliyorsun" dediği şarkı çalmaya başladı. Neler oluyordu bilmiyorum ama, benim gibi hayaletler, canavarlar kavramından uzaklaşamamış bir ödlek için, fazla "action" vardı. Umarım aklımı kaybetmiyorumdur. Ümitliyim.
Share/Bookmark

0 comments:

Related Posts with Thumbnails

Arşiv